slide01 slide02_2021 slide03_2021 slide04 slide05

Gabinety na Powiślu i w Grodzisku Mazowieckim

       Leczenie:
     - depresji
     - nerwic
     - zaburzeń psychosomatycznych
     - zaburzeń odżywiania
     - zaburzeń lękowych

       Psychoterapia:
     - indywidualna
     - rodzin
     - młodzieży

 

 

Psychoterapia par to metoda pomocy terapeutycznej dla partnerów w kryzysie,
którzy często zmagają się z nawracającymi problemami w związku,  
bądź rozważają zakończenie związku.
Terapia pomaga parze w zrozumieniu i nazwaniu problemu, wyrażeniu uczuć,
potrzeb i myśli, tak aby relacja obustronnie zaspokajała potrzeby partnerów i prowadziła do lepszego funkcjonowania związku.

Mediacja:

 

- alternatywna, dobrowolna i poufna forma rozwiązywania sporów,

- pozwala stronom na wypracowanie własnych rozwiązań,

- mediator nie narzuca stronom rozwiązania,

- mediator pozostaje bezstronny wobec każdej ze stron,

- odbywa się u oparciu o „Standardy prowadzenia mediacji i postępowania mediatora” uchwalone przez Społeczną Radą do spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości.

 

 

Zaburzenia zachowania u dzieci i młodzieży to zbiór nieprawidłowych zachowań, które są niezgodne z wiekiem rozwojowym albo niezgodne z oczekiwaniami społecznymi. Praca z dzieckiem/młodzieżą wymaga często ogromnego zaangażowania ze strony rodziców lub podjęcia decyzji o wspólnej terapii całej rodziny.

 

Psychoterapia indywidualna to najczęstsza metoda pracy, która oparta jest
na bezpośrednim kontakcie pacjenta z terapeutą. Dobra psychoterapia to
taka, która nastawiona jest na leczenie, usuwanie zakłóceń psychicznych
oraz taka, która zawiera w sobie elementy:
- diagnozy (psychologicznej i/lub   psychiatrycznej)
- kontraktu psychoterapeutycznego
- superwizji

Zaburzenia odżywiania  charakteryzują się bardzo silną koncentracją na wadze i kształcie ciała. Osoby nimi dotknięte starannie kontrolują ilość i rodzaj spożywanych posiłków, doprowadzając niejednokrotnie do poważnych zaburzeń ogólnego stanu organizmu. W ich jadłospisie istnieje wiele „zakazanych” produktów, jedzenie wiąże się często z odczuwaniem poczucia winy i natychmiastowymi próbami uniknięcia przybrania na wadze. Może to przejawiać się prowokowaniem wymiotów, stosowaniem ćwiczeń fizycznych, głodzeniem się, nadużywaniem leków lub środków przeczyszczających. Mechanizm zaburzeń odżywiania w przypadku bulimii i anoreksji jest podobny. Osoba, która na co dzień doświadcza niskiej samooceny zaczyna koncentrować się na wadze i wyglądzie. Początkowe osiągnięcia diety stają się dla niej nagrodą wskutek czego koncentracja na wadze i wyglądzie pogłębia się. Anoreksja i bulimia, jak „fałszywe przyjaciółki” zapewniają Pacjentkom poczucie tożsamości, jednocześnie zawężając ich świat do diety. Z czasem stają się jedynym źródłem satysfakcji, do reszty pochłaniając wszystkie obszary życia.

Około połowa Pacjentek z zaburzeniami odżywiania uzyskuje wskutek terapii pełne wyleczenie. Większość z osób, które odnoszą sukces to osoby młode i takie, u których wcześnie rozpoczęto prawidłowe leczenie. Z podjęciem terapii nie należy więc zwlekać, ponieważ mechanizmy zaburzeń odżywiania mają tendencje do utrwalania się z wiekiem.

W przebiegu zaburzeń odżywiania niejednokrotnie może być potrzebna hospitalizacja. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku wagi, która zagraża życiu, czy zaburzeń elektrolitowych lub innych powikłań. Często również pojawiają się stany depresyjne, wymagające konsultacji psychiatrycznej.

JoomShaper